Природний Діопсид
Незважаючи на те, що камінь часто порівнюють із смарагдом, його вартість у рази менша, ніж у всьому відомого дорогоцінного самоцвіту. Але це не зменшує його красу. Мінерал має велику кількість відтінків. Не дарма з давньогрецької його назва перекладається, як "дволикий" . Чого тільки варта його різноманітна палітра кольорів та відтінків, які змішуються та переливаються. А часом усередині камінця навіть можна побачити контури зірки. Інтернет-магазин натурального каміння та ювелірних прикрас “Yuvik” пропонує велику різноманітність цього неймовірно красивого самоцвіту, який стане родзинкою будь-якої прикраси як для дівчини, так і для чоловіка.
Особливості мінералу та його властивості
Діопсид - один із найпоширеніших представників сімейства піроксенових силікатів. Найчастіше він зустрічається у двох формах: хромдіопсид та чорний діопсид. Перший вид каменю також відомий під назвою "Сибірський Ізумруд" . Тим не менш, колірні виконання цього мінералу можуть бути найрізноманітнішими. Іноді можна зустріти червоні, жовті, фіолетові, рожеві або коричневі відтінки. Але найвідомішими є все ж таки зелені зразки.
За своїм хімічним складом це оксид кремнію, що відрізняється низькою твердістю . Також до складу мінералу входить магній та кальцій. Можуть бути й інші хімічні елементи, за рахунок яких самоцвіт має той чи інший відтінок. Однією з характерних властивостей мінералу є перламутровий або скляний блиск. Примірники характеризуються високою м'якістю та низьким показником щільності. Це безпосередньо впливає і способи обробки каменю для ювелірних цілей.
Незважаючи на той факт, що це не найтвердіший натуральний камінь, йому властива спайність . Також дивно, що він практично не взаємодіє з кислотами та не розкладається в них.
Родовища самоцвітів
Багато хто стверджує, що діопсид вперше був виявлений у долині річки Ала, що протікає через однойменне італійське містечко. Однак ці зразки не мали ювелірної цінності. По-справжньому якісні екземпляри стали здобувати порівняно недавно - у другій половині минулого століття. Основними місцями народження є Сибір, Танзанія, Шрі-Ланка .
Різновиди мінеральних зразків
Залежно від того, які саме хімічні домішки присутні в примірниках, розрізняють безліч різновидів ювелірних зразків:
Хромдіопсид відрізняється насиченим смарагдовим відтінком.
"Чорна зірка" завдяки ефекту астеризму може похвалитися неймовірно красивою зіркою в центрі мінералу.
Лавровіт відрізняється незвичайним світло-зеленим відтінком, який відомий ще й під назвою "яблучний".
Віолан може мати не тільки фіолетовий або бузковий забарвлення, але також і блакитний відтінок
Шефферит - незвичайний камінчик червонувато-коричневого кольору. Розрізняють ще й цинковий шафферит, який у своєму складі містить велику кількість цинкових домішок, завдяки чому й отримав цю назву.
Оригінальний джефферсоніт може бути як світло-зеленим, і майже чорним.
Байкаліт, як видно з назви, видобувається поблизу озера Байкал і відрізняється блакитним відтінком.
Як не купити підробку?
Насамперед, важливо розуміти, що для ювелірної справи синтетичні аналоги цих каменів не виробляються . Пов'язаний цей факт з недоцільністю з економічного погляду, оскільки підробка може коштувати навіть дорожче, ніж натуральний самоцвіт. Однак, сам діопсид зустрічається як підробки для більш дорогих смарагдів.
Тим не менш, трапляються випадки, коли замість цього мінералу можна побачити кольорове скло, фіаніт, корунд, шпинель або навіть дуплети (або триплети) з кількох дешевих аналогів. Якщо ми маємо справу зі скляною підробкою , відрізнити її від натурального мінералу можна після того, як екземпляр нагрівається в руці. Якщо скляний самоцвіт відразу стає теплим, то природний камінь тривалий час відрізнятиметься холодною структурою.
Як правильно доглядати самоцвіти?
Діопсиди вимагають до себе дбайливого зберігання, оскільки відрізняються особливою крихкістю . Прикраси, виконані з діопсиду, не рекомендується зберігати разом з іншими ювелірними виробами. Найкраще використовувати для цього спеціальні тканинні мішечки.
Якщо прикрасу необхідно почистити , робити це слід дбайливо і з особливою обережністю. Найкраще для цих цілей використовувати звичайну проточну воду кімнатної температури та слабкий мильний розчин. У жодному разі не застосовуйте абразивні засоби, а також хімічні розчини, тому що вони можуть згубно позначитися на стані самоцвіту. Висушують прикраси за допомогою м'якої тканини.
Діопсид та його магічні властивості
Мінерал широко застосовується не тільки як ювелірні прикраси, але і в магічних , а також в цілющих цілях. Вважається, що самоцвіт здатний очищати людську ауру від різних негативних накопичень, поганих думок. А порожнечі, що утворилися, заповнює позитивною енергетикою. Люди, наділені містичними здібностями , часто використовують камінь для читання містичних знаків від найвищих сил. Відмінно підійде і як оберег. Його рекомендують носити лікарям, юристам, людям, які займаються просвітницькою діяльністю, а також езотерикою.
Строго не рекомендується використовувати самоцвіт у злих цілях. Діопсид не терпить обману, тому здатний навіть легко розкрити будь-які нечесні мотиви різних аферистів і шахраїв.
Неймовірно красивий і доступний натуральний камінь закохує з першого погляду не тільки своєю ціною, але й унікальністю. Це один з небагатьох самоцвітів, який може мати найрізноманітніші відтінки і при цьому мати схожі характеристики. Купити діопсид може кожен в інтернет-магазині Yuvik за чудовою ціною і в широкому асортименті. Крім натурального каміння ми раді запропонувати і готові ювелірні прикраси. Докладніше з асортиментом можна ознайомитись у нашому каталозі.