Природний гранат
Даний самоцвіт здатний підкорити своєю унікальністю та красотою кожного поціновувача дорогоцінного каміння. Він відноситься до дорогоцінних мінералів четвертого порядку відповідно до специфікацї Київленка.
Часто при згадці про гранати багато хто використовують собі кристали насиченого темно-червоного кольору. Однак, у захваті існує безліч берегів. Мінерали зустрічаються як смарагдово-зелені, і лілові. Колірне виконання залежить, перш за все, від вмісту в них таких елементів, як залізо , марганець і хром . Варто відзначити, що і властивості та особливості каменів залежно від їх кольору. Інтернет-магазин «Ювік» пропонує найдоступніший підйомник гранатові самоцвіти та інші натуральні ювелірні камені за вигідними цінами.
Звичайно, цей мінерал відомий вже досить давно, назва він справді придбав щедру винагороду фрукту за його насичений кривавий колір.
При цьому багато хто стверджує, що це ім'я самоцвіту привласнив відомий алхімік Альберт Магнус, який проводив виявлене дослідження з отриманим кристалом і його різновидами. При цьому офіційну назву гранату надав інший не менш відомий геолог з Німеччини - Вернер. Саме завдяки йому ми знаємо про особливості даного самоцвіту та його вражаючу різноманітність.
Загальна характеристика дорогоцінного каміння
Гранатові камінці є одними із найпоширеніших кристалів, протоколи ювелірами у всьому світі. При цьому залучався самоцвіт для створення дивовижних прикрас ще багато століть тому. До наших днів дійшло безліч згадок про гранат із Стародавнього Риму, коли з мінералу виготовляли печатки . А одна з найдавніших прикрас – гранатове намисто – археологи датують понад 3000 років тому. У наші ж дні застосування гранатового камінця настільки не обмежується ювелірними прикрасами.
Він є особливим родом силікатних кристалів, що мають багато дивовижних властивостей. Серед них:
кубічна сингонія;
унікальний блиск, що нагадує скло;
самоцвіти ніжних блакитних берегів привезені із сонця Бразилія;
злами кристала нерівні;
недосконала спайність;
твердість за шкалою Мооса становить 6,5-7,5 - це дуже високий показник;
Характерною особливістю є і те, що абсолютно всі володіють однаковими фізичними властивостями, навіть маючи при цьому різні відтінки та хімічний склад кожного окремого екземпляра. Так, виходячи з того, які домішки присутні у зразку, його кольорова гама може початися майже прозорою і закінчитися насиченим фіолетовим відтінком або навіть чорном кольором.
Скільки видів самоцвітів існує?
На сьогоднішній день відома велика кількість вказаного мінералу. Так, до нього відносяться аж 14 видів, серед яких найяскравішимим можна назвати ці:
Піроп - унікальна різновидність гранату, що має високу прозорість. Іноді трапляються й напівпрозорі екземпляри. Зазвичай це насичені червоні зразки. Але бувають самих різних відтінків: від ніжно-рожевого чи пурпурового до насиченого оранжево-червоного. Саме цей вид гранату з високою прозорістю найчастіше використовують у ювелірних цілях. А ось напівпрозорі піропи цінуються значно менше. Основна їхня мета - це застосування у вигляді абразивних матеріалів. Найбільшими родовищами піропів вважають Якутію і регіон Південноафриканської Республіки.
Не менш яскравий представник гранатів – альмандін. Такий самоцвіт має саму характерну для нього насичену криваво-червону або з невеликим фіолетовим відтінком. Трапляються також зразки вишневого забарвлення, фіолетового або навіть коричневого. Варто відзначити, що ювелірними якостями є виключно прозорі альмандини. Саме їх використовують у ювелірних ивиробах. Особливо велике місце їхньої идобутку є Цейлон. Менш цінні видобувають у Фінляндії, Індії та деякіих іншіих країнах.
Спессартин відрізняється від інших підвидів своїм особливим жирним блиском, який вважається специфічним для такого роду мінералів. Він може мати насичений червоний колір або ж відрізнятись рожевим відтінком, навіть ближче до оранжево-жовтого відтінку. Самоцвіт активно використовується в ювелірці. Найбільш цінністю вважаються екземпляри, видобуті на Цейлоні, острові Мадагаскар, в Італії, Норвегії, Бразилії, Мексиці та деякіих штатах США.
Гросуляр, який також відомий під назвами як гомед або гесонід. Даний представник гранату поєднує у собі помаранчеві, зелені, коричневі та червонувато-рожеві відтінки. Крім того, до різновидів його відноситься і майже білий лейцит, що зустрічається в природі вкрай рідко, тому цінується в ювелірів і колекціонерів. Зустрічаються в Кенії та Танзанії. Їх цінність насамперед, визначається їх кольором, твердістю і блиском.
Як не придбати підробку?
Якщо ви хочете бути впевненими в тому, що перед вами не підробка, а справжій камінчик, варто вивчити кілька основних правил, що що стосуються гранатів:
Найважливіше, на що варто звернути увагу перед придбання ювелірного виробу з даного самоцвіту, це його огранювання. Завдяки високій твердості каменю часто надають один з наступних типів огранювання: кругле огранювання, овальне, груша, принцеса або октагон. І якщо перед вами представлені самоцвіт в іншій ограновуванні, можна сміливо просити показати на нього документи.
Природний гранат, який не містить у собі жодних включень, а був би чистим як сльоза, у природі зустрічається вкрай рідко. Знайти такі кристали практично неможливо. Так, камінь без будь-яких дефектів, затемнень або включень швидше за все буде свідчити про підробку у ваших руках.
Є один варварський спосіб перевірки гранат. Звичайно, в магазині вам цього робити ніхто не дозволить, але при опущенні самоцвіту в окріп сама вода повинна зберегти своє світло. Якщо вона стає рожевою, перед вами підробка, яку попередньо пофарбували.
Як зазначалося вище, гранат є досить твердим каменем. Це дає можливість перевірити самоцвіт на можливу підробку біля прилавки магазину. Достатньо лише подряпати їм скло. При цьому на натуральному камені не залишилося жодного сліду. Але якщо перед вами підробка у вигляді забарвленого скла, то сколи та потертості забезпечені.
Якщо ви вирішили купити чорний самоцвіт, смарагдово-зелений або камінь яскраво-синього значення, без попереднього замовлення в ідеальному виконанні без будь-яких включень його також знайти практично неможливо.
Найкращі гранати з усього світу в інтернет-магазині «Ювік»
Гранат - камінь надзвичайної краси. Він чудово виглядає на прикрасах як для жінок, так і для чоловіків. Насичений колір та природні переливи світла роблять його бажаним у багатьох колекціях. Якщо ви вирішили купити натуральний дорогоцінний камінь, наш інтернет-магазин пропонує підібрати вам як зразок ювелірної справи, так і готові прикраси, які стають родзинкою будь-якого образу.